Home

شعر خوانی اردوغان چه بود

در روزهای اخیر شعرخوانی رجب طیب اردوغان رییس جمهور جنجالی ترکیه در مورد رود ارس جنجال آفرین شده است. ماجرا از این قرار بود که اردوغان برای شرکت در مراسم رژه نیروهای مسلح آذربایجان که در واقع جشن پیروزی این کشور بر ارمنستان در بازپس گیری منطقه قره باغ بود به دعوت الهام علی اف. رجب طیب اردوغان که در این مراسم به همراه الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان شرکت کرده بود، بیتی از یک شعر جدایی‌طلبانه درباره رود ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان را علیه تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران خواند. او گفت: ارس را جدا کردند و آن را با میله و سنگ پر کردند / من از. روز گذشته اردوغان در جریان سفر به آذربایجان بخشی از شعر را به صورت ناقص خواند که با واکنش ایران روبرو شد زیرا متوجه تمامیت ارضی کشور بود. در حالی که متن کامل شعر کامل در راستای وحدت و یکپارچگی ایران و اعتراض به جدا سازی تصنعی بخشی از خاک ایران است

0:29. شعر کامل ارس اردوغان در مراسم رژه جمهوری آذربایجان. از کانال پایگاه خبری وقایع روز. 3:32. خواندن شعر غازی محمد بوزقورد توسط اردوغان. از کانال یول پرس. 1:00. شعر خوانی زیبای ( اردوغان ) در رژه. نوشت: روز جمعه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه که در مراسم رژه ارتش جمهوری آذربایجان در باکو شرکت کرده بود، در سخنرانی خود به یک بیت از شعری که به زبان آذری سروده شده بود اشاره کرد، با این مضمون که؛ «ارس را جدا کردند و آن را با میله و سنگ پُر کردند / من از تو جدا نمی‌شدم، به. شعر خواندن اردوغان به زبان فارسی در یک برنامه زنده تلویزیونی + فیلم هنگام براندازی هیمنه امپراطوری روم مسیحی که به نوعی انتقام بود از اروپایی ها به خاطر دست اندازی آنها به اندلس , شعری سرود. آنچه اردوغان خواند، قطعه‌ای از ترانه معروف ارس یا با تلفظ ترکی آن، «آراز» بود. ترجمه بیتی که او خواند این بود: «ارس را جدا کردند و آن را با میله و سنگ پر کردند / من از تو جدا نمی شوم، به زور جدایمان کردند»

شعری که رجب طیب اردوغان در مورد رود ارس خواند چه بود

به گزارش سلام نو به نقل از فرارو، رجب طیب اردوغان که در این مراسم به همراه الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان شرکت کرده بود، بیتی از یک شعر جدایی‌طلبانه درباره رود ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان را علیه تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران خواند شعری که اردوغان خواند چه بود در زبان آذری به ارس آراز هم گفته می شود، پس از جدایی بخشی از خاک ایران در قالب قرارداد گلستان پس از شکست قاجار از روسیه شعری سروده شده در اعتراض به جدایی اجباری این. ماجرای شعرخوانی اردوغان در باکو چه بود؟. رئیس جمهور ترکیه، از مهمانان اصلی مراسم جشن پیروزی جمهوری آذربایجان در جنگ ۴۴ روزه قره‌باغ بود. وی در این مراسم قطعه شعری ترکی از «ترانه ارس» را خواند که گفته می‌شود در آن مردم خطه آذربایجان ایران خطاب قرار گرفته‌اند و این شعر یکی.

پیام اصلی شعرخوانی اردوغان چه بود؟. کارشناس مسائل بین الملل به خبرآنلاین گفت: در حقیقت اردوغان به دنبال ایجاد فضایی برای زنده کردن دلخوری‌های قبلی جمهوری آذربایجان و ایران است تا فضای بهتری برای ترکیه جهت حضور بیشتر در جمهوری آذربایجان در آینده ایجاد شود. نوید احمدپور : در. غرض اردوغان از شعری که در مراسم رژه باکو خواند. صحبت‌های آقای اردوغان در مراسم رژه باکو و مخصوصا شعری که قرائت کرد، نه تنها از روی احساسات نبوده، بلکه کاملا هدفمند بوده است. هدف اصلی اردوغان از طرح این مسائل و خواندن شعر ایجاد اختلال در روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری.

شعرخوانی جنجالی اردوغان درباره رود ارس+ ویدیو دیدار نیو

 1. براساس آن چه ذکر شد شعر خوانی گستاخانه اردوغان در مراسم رژه پیروزی جنگ قره باغ و اتفاقی را که طی 72 ساعت گذشته افتاد هم باید جدی گرفت و به آن پاسخ در خور داد پاسخی که نشان از حساسیت بالای ایران.
 2. # ظریف خطاب به اردوغان: هیچکس نمی‌تواند درباره آذربایجان عزیز ما صحبت کندوزیر خارجه ایران در واکنش به.
 3. به گزارش مشرق، کانال تلگرامی کاوش مدیا مصاحبه ای از نماینده آدانا در پارلمان ترکیه درباره شعرخوانی اردوغان منتشر کرد و به نقل از ایشان نوشت: آقای اردوغان این چه افتضاحی بود که در رابطه با ایران به بار آوردید؟!خواندن این شعر تصادفی نبوده...!.
 4. شعرخوانی جنجالی اردوغان درباره رود ارس +فیلم. رویداد24 رئیس جمهور ترکیه که برای شرکت در مراسم رژه نظامی نیرو های جمهوری آذربایجان به مناسبت اتمام اشغال منطقه قره باغ کوهستانی توسط ارمنستان، به باکو سفر کرده بود بیتی از یک شعر جدایی طلبانه خواند
 5. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه را برای خواندن شعر رود ارس (آراز) محکوم.
 6. این شعر که به زبان ترکی است یکی از نماد‌های پان ترکیست‌ها است. شعرخوانی اردوغان همچنین با واکنش محمدجواد وزیر خارجه ایران همراه شد. ظریف در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه رئیس جمهور ترکیه، در توئیتر نوشت که او درباره جدایی مناطق شمالی ارس از ایران شعر خواند، اما هیچکسی.

شعرخوانی جنجالی اردوغان درباره رود ارس. به گزارش کبنا، رجب طیب اردوغان که در این مراسم به همراه الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان شرکت کرده بود، بیتی از یک شعر جدایی‌طلبانه درباره رود ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان را علیه تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران خواند ایرنا آنکارا- خواندن یک بیت شعر فارسی از سوی رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در برنامه زنده تلویزیونی پس از تبدیل موزه ایاصوفیه به مسجد و گفتن اینکه سلطان محمد فاتح بعد از فتح استانبول و دیدن کلیسای ایاصوفیه این بیت را. نماینده آدانا در پارلمان ترکیه:آقای اردوغان این چه افتضاحی بود که در رابطه با ایران به بار. روز گذشته اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه که به عنوان مهمان در مراسم رژه نظامی نیروهای جمهوری آذربایجان شرکت کرده بود ابیاتی از یک شعر جدایی‌طلبانه درباره رود ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان را علیه تمامیت ارضی جمهوری. اعتراض ظریف به خواندن شعر «ارس» از سوی اردوغان. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، به خواندن شعر «ارس» از سوی رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، اعتراض کرد. ظریف در حساب توییترش نوشت: «به اردوغان نگفته بودند شعری که به غلط در باکو خواند مربوط به جدایی قهری مناطق شمالی.

متن کامل شعری که اردوغان در آذربایجان خوان

 1. به گزارش مشرق، محسن رضایی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه اردوغان طی توییتی نوشت: اگر آقای اردوغان از خواندن شعر ارس منظورش ایران بزرگ است، درست است. زیرا آذربایجان در قلب ملت ایران و درکنار برادران دیگرش از قوم، لر و کرد و بلوچ و عرب قرار دارد
 2. پایان پنجره محاوره‌ای. رویداد۲۴ شعری که رجب طیب اردوغان در مراسم رژه نظامی پیروزی در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان خواند جنجال‌ساز شد. محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان نیز به این سخنان.
 3. گذشته بوده بگونه ای بوده که هزار تا دشمن تراشیدیم و دریغ از داشتن یک دوست مقتدر و استراتژیک . این شعر خوانی اردوغان نشان میده که میخواد از ایران فاصله بگیر
 4. شعر خوانی فارسی اردوغان در دیدار با دکتر روحانی. رجب طیب اردوغان با خواندن ابیاتی از نظامی گنجوی و حافظ شیرازی به زبان فارسی بر اهمیت دوستی پایدار تأکید کرد
 5. شعر خوانی اردوغان چه بود. پیام اصلی شعرخوانی اردوغان چه بود؟. کارشناس مسائل بین الملل به خبرآنلاین گفت: در حقیقت اردوغان به دنبال ایجاد فضایی برای زنده کردن دلخوری‌های قبلی جمهوری آذربایجان و ایران است تا فضای بهتری.
 6. سکوت ایران باعث شد تا اردوغان امروز در میدان اصلی باکو با یک بیت شعر جنجال به پا کند. ماجرای شعرخوانی جنجالی اردوغان چه بود
 7. ماجرای شعر خوانی اردوغان. به گزارش دلگرم : رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جنگ اخیر قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان به طور همه جانبه ای از طرف آذربایجانی حمایت کرده بود، چند روز پس از پایان جنگ به باکو.

شعر خواندن اردوغا

فیلم شعر خوانی اردوغان. اردوغان رئیس جوهمر ترکیه در مراسمی اقدام به شعر خوانی درباره رود ارس یا آراز کرد که با انتقادات و واکنش های تندی مواجه شد. شعرخوانی اردوغان درباره رود ارس واکنش‌های. شعر اردوغان در مورد رود ارس و آذربایجان چه بود و واکنش ایران نسبت به این اظهارات. اردوغان رئیس جمهور ترکیه در مراسم جشن پیروزی جمهوری آذربایجان بر ارمنستان، اظهاراتی نسنجیده و مداخله جویانه. رجب طیب اردوغان که در این مراسم به همراه الهام علی‌اف رئیس جمهور آذربایجان شرکت کرده بود، بیتی از یک شعر جدایی‌طلبانه درباره رود ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان را علیه تمامیت ارضی. اردوغان در مصاحبه‌ای در پاسخ به این سؤال که آیا خواندن شعر هدف شما است یا پیام دادن، گفته بود: «هر شعر یک پیام است، همه شعرها حامل پیامی هستند. اما با خواندن شعر آن پیام را موثر می‌کنید.

اردوغان شعر خواندن را دوست دارد چه به دلیل فارس بودن و چه به دلیل شیعه بودن در کنار استبداد کنونی قرار میگیرید. شما خیلی وقت است که امثال من رو از دست داده اید. حقیقتا دلم به حالتان میسوزد نماینده پارلمان ترکیه: آقای اردوغان این چه افتضاحی بود که در رابطه با ایران به بار آوردید؟! گروه ویدئو الف، ۲۶ آذر ۱۳۹۹، ۱۵:۱۶ 3990926093 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار. نماینده.

خراسان/ « درس های شعر خوانی اردوغان » عنوان یادداشت روز در روزنامه خراسان به قلم دکترسیدعلی علوی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید: در کمتر از 72 ساعت وزیرخارجه ترکیه در تماسی با وزیرخارجه کشورمان ضمن تاکید بر این. اردوغان به جای شعر کمی تاریخ بخواند! برخی مسئولان و شخصیت‌های سیاسی به گفته‌های رئیس جمهور ترکیه در رژه روز پنج‌شنبه گذشته باکو واکنش نشان دادند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد.

آقای اردوغان بقیه شعر را هم بخوانید! - مشرق نیو

 1. شعر خوانی اردوغان و پرده برداری از مطامع هیدروپلیتیک ترکیه در کُر- ارس. شعری که اردوغان در مراسم جشن آزادسازی اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان خواند شرح حال دل مردم جدا شده این کشور از وطن مادری.
 2. ایرنا آنکارا- خواندن یک بیت شعر فارسی از سوی رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در برنامه زنده تلویزیونی پس از تبدیل موزه ایاصوفیه به مسجد و گفتن اینکه سلطان محمد فاتح بعد از فتح استانبول و دیدن کلیسای ایاصوفیه این بیت را.
 3. متن کامل شعر ارس اردوغان در مراسم رژه پیروزی جمهوری آذربایجان در جنگ قره باغ. پس از روزهای جنگ و خونریزی با فتح شوشا حالا بیشتر قره باغ به دست نیرو های آذری افتاده است. در همین راستا در مراسمی.
 4. شعر اردوغان در مورد رود ارس و آذربایجان چه بود و واکنش . جمعه, دسامبر 11, 2020 - 08:27. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه را برای خواندن شعر رود ارس (آراز) محکوم کرده و.
 5. در ادامه شعر خوانی شاعران با فراخوانی محمد خادم مجری برنامه ادامه پیدا کرد. عباس شاهزیدی متخلص به خروش اولین شاعری بود که با فراخوانی مجری پشت تریبون مستقر شد و چند غزل خواند
 6. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، به خواندن شعر «ارس» از سوی رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، اعتراض کرد. ظریف در حساب توییترش نوشت: «به اردوغان نگفته بودند شعری که به غلط در باکو خواند مربوط به جدایی قهری مناطق.

وزارت خارجه ترکیه در اقدامی متقابل سفیر ایران در آنکارا را احضار کرد. خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داده که. شعر خوانی اردوغان برای امام حسین (ع) حضرت حسین و حضرت حسن، مانند رسول اکرم (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علی (رضی الله عنه)، بر صراط مستقیم حرکت کرده و شخصیت‌های مبارکی بودند که هیچ وقت وارد مباحث و مجادلات تفرقه انگیز نشدند منظور از خوندن اون شعر توسط اردوغان چی بود؟تو در چه جایگاهی هستی که اونطور در این قسمت نوشتیاینها نمایندگان مردم آذربایجان نیستند؟ این جنجال شعر خوانی همش بهانه است

6 شعر زیبا که از همان بیت اول شما را جذب خود خواهند کرد. برخی شعر‌ها هستند که از همان ابتدا خواننده را درگیر خود می‌کنند. اشعاری که بخشی از روح زمانه را در خود دارند. در ادامه با چند نمونه از این. ظریف خطاب به اردوغان: هیچکس نمی‌تواند درباره آذربایجان عزیز ما صحبت کند گروه جهان الف، ۲۱ آذر ۱۳۹۹، ۱۰:۴۶ 3990921014 ۱۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۵ تکراری یا غیرقابل انتشار وزیر خارجه ایران در واکنش به اظهارات مداخله‌جویانه. ایران شعر 'ارس' اردوغان را محکوم کرد. محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه را برای خواندن شعر رود ارس (آراز) محکوم کرده و این کار او را نقض حاکمیت ملی جمهوری. بین الملل اردوغان به جای شعر کمی تاریخ بخواند! اردوغان در رژه‌ای به مناسبت پیروزی جمهوری آذربایجان در جنگ قره باغ، بخش‌هایی از یک ترانه محلی آذری را خواند که به گفته محمد جواد ظریف، «مربوط به جدایی قهری مناطق شمالی ارس. به گزارش سایت خبری سرای نوین اقتصاد۲۴ - سیامک کاکایی کارشناس مسائل ترکیه درباره اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به خبرآنلاین گفت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه در باکو و طی مراسم رژه پیروزی.

خبرگزاری آریا - شعر اردوغان درباره ایران چه بود/واکنش ها به اظهارات مداخله‌جویانه رئیس جمهور ترکی هدف اصلی اردوغان ایجاد اختلال در روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بود. کارشناس منطقه غرب آسیا و خاورمیانه می‌گوید یک سیاستمدار، وقتی به شعر خواندنِ پس و پیش و تا به تا می‌افتد.

شعر خواندن اردوغان به زبان فارسی در یک برنامه زنده

 1. شعرخوانی سخیف و تحریک آمیز رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در رژه نظامی روز گذشته در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان با واکنش‌های زیادی روبه رو شده است. او در سخنرانی خود در جریان رژه پیروزی ارتش جمهوری آذربایجان در.
 2. در روزهای اخیر شعر خوانی رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه در مورد رود ارس باعث بروز تنش هایی میان ایران و ترکیه شده است. ماجرا از این قرار بود که در جریان رژه پیروزی نیروهای نظامی آذربایجان.
 3. پوزش خواهی غیر مستقیم آنکارا از تهران در مورد شعر خوانی اردوغان +18. منظوری نداشتما. مهم این بود که اردوغان (به عنوان ناجی مردم ترک) بیاد شعرشو بگه. حمایتشو بگه. این چه کلیپی بود؟ چرا مردم را.
 4. اردوغان چه خوانده بود؟ رجب طیب اردوغان، در مراسم رژه به مناسبت «آزادسازی سرزمین‌های اشغالی آذربایجان در قره‌باغ» شعری از بختیار وهاب‌زاده (۲۰۰۹-۱۹۲۵)، شاعر ملی و ملی‌گرای آذربایجانی.
 5. امشب به سنت هر سال شبکه‌های مختلف تلویزیون با برنامه‌هایی مختلف و مفرح درازترین شب سال را گرامی می‌دارند.شب یلدا در زندگی ایرانیان یکی از خاص‌ترین شب‌هاست.خانواده‌ها دور هم جمع می‌شوند و طولانی‌ترین شب سال را جشن.
 6. زندگی و هنر بدون عشق و مبارزه معنایی ندارد/کم توجهی به توانایی و پتانسل زنان هنرمند کُرد. سرویس کردستان - «شب بو سلیمانی» از زنان هنرمند و موفق عرصه فیلم، به ویژه فیلم کوتاه کردستان با بیان.

پشت پرده شعرخوانی ضد ایرانی اردوغان چیس

شعری که اردوغان علیه تمامیت ارضی ایران خواند / فیل

حضرت مولانا جلال الدین محمد بلخی، در ششم ربیع الاول سال 604 هجری قمری در بلخ زاده شد.پدر ا مولانا محمد بن حسین خطیبی است که به بهاءالدین ولد معروف شده است. مولانا در ادامه شما را با گزیده ای از زندگی نامه مولانا آشنا می. در پی شعر خوانی ضد ایرانی اردوغان و توئیت تند ظریف علیه شعر خوانی وی، سایت سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه از انتقاد شدید یک نماینده اصولگرای مجلس ایران از این توئیت استقبال کرد. این سایت نوشت: احمد علیرضا بیگی.

چراغ سبز اردوغان به جدایی طلبان آذربایجان/ شعری که اردوغان

ماجرای شعرخوانی اردوغان در باکو چه بود

این صحبت‌ها در گوشمان بود؛ واقعا باور کنید به عرش رساندن حاجی هم با همین راه و روش بود. چون هیچ موقع اعتراض نمی کردم، هیچ موقع نمی‌گفتم که چرا رفتی، این چرا کم است و.. حساسیت و احساس وظیفه مردم ایران نسبت به شعر خوانی ناآگاهانه، ماجراجویانه و حاشیه ساز اردوغان قابل ستایش است که انسجام ملی نسبت به حاکمیت ملی را به نمایش میگذارد و نشان می­دهد که ملت ایران یک. روز جمعه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه که در مراسم رژه ارتش جمهوری آذربایجان در باکو شرکت کرده بود، در سخنرانی خود به یک بیت از شعری که به زبان آذری سروده شده بود اشاره کرد، با این مضمون که؛ «ارس را جدا کردند و آن. وزیر خارجه ترکیه : اردوغان از حساسیت های شعری که خواند اطلاع نداشت. 500 سال جانفشانی آذربایجانی‌ها برای یکپارچگی ایران. آقای اردوغان بقیه شعر را هم بخوانید!(نکته) عقب نشینی ترکیه از موضع متوهمان رئیس جمهور ترکیه به مناسبت تبدیل موزه ایاصوفیه به مسجد، یک شعر فارسی از سلطان محمد عثمانی خواند

پیام اصلی شعرخوانی اردوغان چه بود؟ - خبرآنلای

 1. بورسان : روز گذشته رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، در یک رژه نظامی در آذربایجان بخشی از شعر جدایی‌طلبانه «آراز آراز» که از اشعار جدایی طلبان است را خواند.مضمون این شعر گلایه از جدایی شهروندان آذری دو سوی رود ارس است
 2. پیام اصلی شعرخوانی اردوغان چه بود؟ کارشناس مسائل بین الملل به خبرآنلاین گفت: در حقیقت اردوغان به دنبال ایجاد فضایی برای زنده کردن دلخوری های قبلی جمهوری آذربایجان و ایران است تا فضای بهتری برای ترکیه جهت حضور بیشتر در.
 3. اردوغان، آذربایجانِ ایران و جنجال شعر «ارس» در باکو / شعر «ارس» چیست و در سرِ اردوغان چه می‌گذرد؟ اردوغان بیتی از یک شعر محلی را خواند که عملا به جدایی بخش بالا و پایین ارس اشاره دارد؛ یعنی.
 4. قطعه‌ای از شعر ارس (آراز) با این مضمون را خواند: ««ارس را جدا کردند و آن را با میله و سنگ پر کردند / من از تو جدا نمی‌شدم، به زور جدایمان کردند».. این شعر درباره جدایی ارس و تجزیه ایران بود که توسط اردوغان خوانده شد و.
 5. صحبت‌های آقای اردوغان در مراسم رژه باکو و مخصوصا شعری که قرائت کرد، نه تنها از روی احساسات نبوده، بلکه کاملا هدفمند بوده است

غرض اردوغان از شعری که در مراسم رژه باکو خواند - خبرآنلای

چند ثانیه شعرخوانی می‌تواند دو کشور را متأثر کند وقتی رئیس‌جمهور کشوری، در سرزمین دیگری، شعری بخواند که نماد جدایی‌طلبی باشد. آنچه اردوغان در یک رژه نظامی در باکو خواند شعری در رابطه با «رود ارس» به زبان ترکی و یکی از. پیام اصلی شعر خوانی اردوغان در مراسم رژه نظامی باکو تهدید حکومت اسلامی برای دخالت در آذربایجان و در حمایت ازحکومت علی اف بود. اردوغان با شعر آراز، آراز گرگ های خاکستریش را به رخ کشید و.

پیام اصلی شعر خوانی اردوغان در مراسم رژه نظامی باکو تهدید حکومت اسلامی برای دخالت در آذربایجان و در حمایت ازحکومت علی اف بود. اردوغان با شعر آراز، آراز گرگ های خاکستریش را به رخ کشید و اظهارات نابخردانه اردوغان و چالش های پیش روی ترکیه. رییس جمهور ترکیه با حضور در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان، شعری را خواند که البته نشان از قصد و عمد رجب طیب اردوغان از خواندن این شعر داشت. آیا او نفهمید که علیه استقلال جمهوری آذربایجان سخن گفته است؟ اگر اردوغان در ادبیات، جغرافیا و تاریخ رفوزه نشده بود؛ می‌فهمید که: آن شعر در اگر آقای اردوغان از خواندن شعر ارس منظورش ایران. ۲- اردوغان نمی‌داند که خواندن و انتشار اینگونه اشعار (شعر حسرت) نه فقط در آذربایجان تحت اشغال شوروی سابق، بلکه در جمهوری آذربایجان هم به این علت که نشانه نارضایتی مردم از این جدایی است، جرم.

روزنامه خراسان: درس های شعر خوانی اردوغا

شعر خوانی جنجالی اردوغان خشم ایران را برانگیخت - YouTub

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به شعر خوانی اردوغان شعری را منتشر کرده است؛ ظاهراً این شعر را آقای رضایی نوشته است وی خطاب اروغان گفته شرق ‌اظهارات و شعر‌خوانی رئیس‌جمهور ترکیه علیه تمامیت ارضی کشور که به مناسبت حضور در رژه پیروزی ارتش جمهوری آذربایجان در رویارویی با ارمن صفحه نخست. » حافظ خوانی اردوغان در حضور حسن روحانی + فیلم. +. رای دهید. -. باشگاه خبرنگاران جوان - رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بیتی از شعر حافظ را به زبان فارسی در پنجمین جلسه شورای عالی. آقای اردوغان! تاریخ بلد نیستی یا برای اسرائيل خوش‌رقصی می‌کنی؟! اظهارات تهدیدآمیز اردوغان علیه تمامیت سرزمینی ایران که حاکی از جهل او به تاریخ و خوش‌رقصی وی برای اسرائیلی‌هاست، با واکنش. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، فخرالدین آلتون، مسئول ارتباطات دفتر ریاست جمهوری ترکیه روز یکشنبه درباره شعری که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور در رژه باکو خوانده بود و با واکنش مقامات و کاربران ایرانی.

غیبت ایران در تحولات منطقه/ ماجرای شعرخوانی جنجالی اردوغان

هدف اصلی اردوغان از طرح این مسائل و خواندن شعر ایجاد اختلال در روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بوده است. در زمانی که «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری. درگیری تروریست‌های اردوغان با تروریست‌های pkk. شعر خوانی ام البنین بهرامی_شاعر مجموعه شعر سردار دلها ماجرای فایل صوتی فرهاد مجیدی علیه پرویز مظلومی چه بود نمایندگان رهبر جمهوری اسلامی در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل به خواندن شعر «ارس» از سوی رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه، اعتراض کردند. در این بیانیه اعلام شده که اشعار «حسرت» را.

آقای اردوغان این چه افتضاحی بود که در رابطه با ایران به

شنبه 22 آذر 1399. ظریف در پاسخ به سخنان عجیب اردوغان: هیچ کس نمی‌تواند درباره آذربایجان عزیز ما صحبت کند. اقدام رییس جمهور ترکیه در خواندن ابیاتی از یک شعر جدایی‌طلبانه درباره رود ارس در مرز. صفحه 6 : سینما و تلویزیون. صفحه 7 : تاریخ. صفحه 8 : سرگرم علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی بدون نام بردن از جمهوری آذربایجان گفته «کسانی که برای امنیت به دیگران تکیه می‌کنند سیلی خواهند خورد!» وی در کنایه به سیاست‌های باکو افزود «حضور ارتش‌های بیگانه در منطقه مایه‌ ویرانی.

7,548 Likes, 131 Comments - پیج رسمی مجموعه طنز دکترسلام (@drsalaam1) on Instagram: . نماینده آدانا در پارلمان ترکیه: آقای اردوغان این چه افتضاحی بود که در رابطه با ایران به با محمد جواد ظریف، به خواندن شعر ارس از سوی رجب طیب اردوغان، اعتراض کرد و گفت: «به اردوغان نگفته بودند شعری که به غلط در باکو خواند مربوط به جدایی قهری مناطق شمالی ارس از سرزمین مادریشان ایران است! آیا او نفهمید که علیه. تعدادی از نمایندگان مناطق آذری نشین مجلس شورای اسلامی ایران به شعر خوانی تحریک آمیز اردوغان در مراسم رژه باکو واکنش نشان دادند. اردوغان یادش رفته که اگر ایران نبود الان چه سرنوشتی داشت.».